Zmarł prezes Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej

Siatkówka
Zmarł prezes Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej
fot. PAP

1 stycznia po długiej chorobie zmarł prezes Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej Waldemar Bartelik. O śmierci byłego reprezentanta Biało-Czerwonych i działacza, który 4 grudnia skończył 70 lat, poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej.

Waldemar Bartelik urodził się 4 grudnia 1948 roku w Gdyni, a w 1973 roku ukończył Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Gdańskiej. Z siatkówką zetknął się w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku, grał też w gdańskich klubach MKS Oliwa, GKS Wybrzeże, AZS i Stoczniowcu. W 1975 roku awansował z tym ostatnim zespołem do ekstraklasy i cztery lata później, po degradacji, zakończył karierę. Był powoływany przez trenera Huberta Wagnera do reprezentacji Polski i w Biało-Czerwonych barwach rozegrał 10 meczów.

 

Na początku pracował w Centrum Techniki Okrętowej, a od 1979 w Stoczni Remontowej Radunia. W latach 1993–1998 był prezesem zarządu firmy Kablex w Kolbudach, a w 1998 roku został dyrektorem generalnym Fabryki Kabli Załom. Od marca 2002 roku do czerwca 2006 roku pełnił funkcję prezesa Zarządu Gdańskiej Kompanii Energetycznej Energa. Doprowadził do połączenia ośmiu zakładów energetycznych z tzw. Grupy G-8 w jeden organizm gospodarczy, który od 1 stycznia 2005 roku rozpoczął działalność jako Koncern Energetyczny Energa S.A.

 

Od 2008 roku Bartelik sprawował funkcję prezesa Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej - to była jego trzecia kadencja. W 2009 roku został wiceprezesem Pomorskiej Federacji Sportu ds. finansowo-organizacyjnych, w latach 2008-2012 był także członkiem zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W 2012 roku kandydował na prezesa PZPS (stosunkiem głosów 39:48 przegrał z Mirosławem Przedpełskim), a dwa lata później wziął udział w wyborach na prezydenta Gdańska.

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze