Co może pokrzyżować plany ekipie Heynena? Największe zagrożenia w 2019 roku

Siatkówka

Po wywalczeniu przez polskich siatkarzy mistrzostwa świata, wśród kibiców zapanowała euforia. Dobre prognozy na przyszłość potęguje wzmocnienie kadry czołowym przyjmującym świata Wilfredo Leonem. Czego powinni się obawiać podopieczni Vitala Heynena w nadchodzących miesiącach? Jakie są największe zagrożenia dla reprezentacji Polski siatkarzy w 2019 roku?

Przypomnijmy, że w 2019 roku siatkarze mają wyjątkowo napięty terminarz. Reprezentację Polski czeka walka o olimpijskie paszporty, rywalizacja w Lidze Narodów, mistrzostwach Europy i Pucharze Świata... O zagrożeniach, jakie mogą czekać na biało-czerwonych rozmawiali goście programu #7strefa.

 

– Niczego nie można się bać. Zagrożeniem będą jednak kontuzje, które mogą wykluczyć któregoś z kluczowych graczy. Chociaż nie brakuje zmienników i utalentowanych chłopaków i mamy szeroką reprezentację... – powiedział Damian Dacewicz – Myślę, że to bardzo trudny okres reprezentacyjny. Patrząc na kalendarz, program imprez, to zagrożeniem będzie to, aby to wytrzymać. Ja pamiętam, że zwykle sezon reprezentacyjny to były dwie imprezy: Liga Światowa, a potem mistrzostwa Europy lub mistrzostwa świata, a raz na cztery lata igrzyska olimpijskie. Teraz szykują się nam w sezonie reprezentacyjnym cztery turnieje.

 

– Trener jasno powiedział, że najważniejsze dla drużyny będą kwalifikacje do igrzysk olimpijskich. Dobrze, że się tu nie rozdrabnia i nie mówi, że dwie imprezy będą ważne. Możemy więc liczyć, że nasza kadra będzie najlepiej przygotowana na ten najważniejszy moment –  dodał były reprezentant Polski.

 

Czy zagrożeniem może być pechowy zwykle sezon po wielkim sukcesie. Kolejni selekcjonerzy reprezentacji często mieli wówczas problemy... Czy siatkarzom znów pomoże nieobliczalny temperament trenera Heynena?

 

– Nie obawiam się tego drugiego sezonu. Myślę, że najtrudniejszy i najważniejszy będzie ten trzeci – sezon igrzysk olimpijskich. Pamiętajmy, że tych imprez jest dużo, ale w momencie, gdy wygramy pierwszy turniej kwalifikacyjny, który ma być u nas w kraju, to nam szalenie ułatwi cały program przygotowań... Jest u nas w kraju bardzo szeroka grupa zawodników. Jest w czym wybierać. Dochodzi Leon... Pomimo tego, że mamy bardzo trudnego przeciwnika – Francuzów, a i Słoweńcy też potrafią grać w siatkówkę, to będziemy faworytem tego turnieju. Po prostu musimy go wygrać – stwierdził Maciej Jarosz. 

 

Cała dyskusja z magazynu #7strefa w załączonym materiale wideo. 

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze