Kubacki: Ten dzień zaplusuje w pewnym momencie sezonu

Zimowe

Dawid Kubacki był najlepszy wśród reprezentantów Polski w kwalifikacjach do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Nasz skoczek podkreślił swoje zadowolenie z dnia odpoczynku między konkursami. - To zaplusuje w pewnym momencie sezonu. Ten dzień był potrzebny - skomentował Kubacki.

Kubacki wylądował na 121. metrze i zajął siódme miejsce w kwalifikacjach do zawodów na Bergisel. Będzie to trzecia odsłona Turnieju Czterech Skoczni.
 
- Kłóciłbym się z tym, że skakałem równo. Pierwszym dwóm skokom brakowało wiele w pewnych elementach. Mamy w czwartek jednak taki dzień, żeby rozruszać się po wczorajszym lenistwie, a więc dniu wolnym. Ze skoku na skok jednak wychodzi to coraz lepiej. W kwalifikacjach wyszedł mi najlepszy skok mimo najtrudniejszych warunków - powiedział.
 
Kubacki nie ma wątpliwości, że dzień odpoczynku był zespołowi potrzebny.
 
- Udało się nieco odizolować od czynności wyłącznie sportowych. Można było się zregenerować, wyspać się. Ten dzień był potrzebny, w kontekście kolejnych tygodni. Po poprzedniej części turnieju żaden z nas nie zgłaszał zmęczenia, ale to zaplusuje w pewnym momencie sezonu. Po takim odpoczynku trzeba było się dzisiaj nieco rozkręcić. Jestem dobrej myśli przed konkursem. Wiem co mam robić na skoczni - dodał.
 
W piątek w pierwszej serii w Innsbrucku Kubacki zmierzy się ze Słoweńcem Justinem Rokiem. Rywalem Żyły będzie także Słoweniec Timi Zajc. Stoch będzie walczył z Austriakiem Clemensem Aignerem, rywalem Wolnego będzie natomiast Bułgar Władimir Zografski, natomiast Hula spróbuje pokonać Fina Antti Aalto.
 
Rozmowa z Dawidem Kubackim w załączonym materiale wideo.
Łukasz Dubaniewicz, ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze