WTA w Auckland: Wozniacki wyeliminowana w drugiej rundzie

Rozstawiona z "jedynką" Dunka Caroline Wozniacki przegrała z 18-letnią Kanadyjką Biancą Andreescu 4:6, 4:6 w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA na twardych kortach w Auckland.

Rok temu Wozniacki uległa w finale nowozelandzkich zawodów Niemce Julii Goerges. - Nie mogę w to uwierzyć. Zawsze marzyłam o rywalizowaniu z najlepszymi tenisistkami, a teraz jestem tutaj i grałam z jedną z najlepszych - stwierdziła Andreescu, która zaczęła turniej w Auckland od kwalifikacji.

W następnej rundzie reprezentantka Kanady, zajmująca 152. miejsce na świecie, zmierzy się z kolejną byłą liderką rankingu, Venus Williams. W czwartek Amerykanka pokonała rodaczkę Lauren Davis 6:4, 6:3.

Jedyną Polką, która startowała w Nowej Zelandii była 17-letnia Iga Świątek - odpadła w trzeciej, ostatniej rundzie kwalifikacji.