Asseco Resovia zagra przeciwko Schoepsowi

Siatkówka
Asseco Resovia zagra przeciwko Schoepsowi
fot. Cyfrasport

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, korzystając z dłuższej przerwy w zmaganiach ligowych, rozegrają kilka sparingów ze Stade Poitevin VB. Barw francuskiej drużyny od tego sezonu broni Niemiec Jochen Schoeps, który w latach 2012-18 był zawodnikiem ekipy z Podkarpacia

Przerwa w rozgrywkach czołowych europejskich lig związana jest z odbywającymi się w pierwszym tygodniu stycznia kwalifikacjami do mistrzostw Starego Kontynentu. Resovia zmierzy się kilka razy towarzysko ze Stade Poitevin, a jeden z tych meczów - wtorkowy - odbędzie się z udziałem publiczności.

 

Rzeszowski klub poinformował, że podczas spotkania przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ten pojedynek obowiązywać będą karnety, a w zamian za bilet jednorazowy w kasie trzeba będzie uiścić datek do puszki WOŚP.

 

Schoeps przez sześć lat był siatkarzem Resovii, a przez większość tego czasu także kapitanem drużyny. Z klubem z Podkarpacia dwa razy zdobył mistrzostwo Polski (2013, 2015) i srebrny medal (2014, 2016). Niemiecki atakujący jesienią 2015 roku pechowo doznał kontuzji barku, z powodu której stracił sezon. Po powrocie do gry pojawiał się już znacznie rzadziej na boisku.

jb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze