PGNiG Superliga: Reprezentant Polski odejdzie z Wisły Płock

Piłka ręczna
PGNiG Superliga: Reprezentant Polski odejdzie z Wisły Płock
fot. PAP

Rozgrywający Tomasz Gębala odrzucił warunki nowego kontraktu zaproponowanego przez SPR Wisłę Płock i po sezonie odejdzie z klubu ekstraklasy piłkarzy ręcznych.

- Jeszcze w ubiegłym roku przedstawiliśmy zawodnikowi propozycję nowego kontraktu na miarę naszych możliwości. Zaproponowane warunki nie zostały jednak przez niego przyjęte, a teraz otrzymałem informację, że Tomek po sezonie zmieni klub – powiedział prezes SPR Wisła Płock Adam Wiśniewski.

 

Nieoficjalna informacja, że Tomasz Gębala zostanie w Płocku tylko do końca kontraktu, pojawiła się wiele miesięcy temu. Wskazywano, że interesuje go tylko jeden kierunek – Vive Kielce, ale sam zawodnik nie potwierdził, ani nie zaprzeczył, że będzie kontynuował karierę w barwach aktualnego mistrza Polski.

 

23-letni rozgrywający, mierzący 212 cm wzrostu, przyszedł do SPR Wisła Płock w połowie 2016 roku wraz z bratem Maciejem z SC Magdeburg. W swoim pierwszym sezonie rozegrał 20 meczów w krajowej najwyższej klasie rozgrywkowej oraz 14 w Lidze Mistrzów. Zadebiutował także w reprezentacji Polski.

 

W maju 2017 roku doznał kontuzji kostki i pauzował do końca sezonu. W poprzednim sezonie wystąpił w 31 spotkaniach ekstraklasy i 14 Ligi Mistrzów. 9 maja 2018 roku odniósł kontuzję więzadła pobocznego w kolanie i od tamtej pory pauzuje. Kilka tygodni temu rozpoczął indywidualne treningi i zgodnie z zapowiedziami lekarzy ma wrócić do gry po wznowieniu rozgrywek w tym roku.

 

Jak zapewnia Wiśniewski, zaproponowano zawodnikowi warunki nowego kontraktu na miarę możliwości klubu.

 

- Chciałem, podobnie jak trener Xavi Sabate, żeby Tomek został z nami na kolejne lata. Dlatego już kilka tygodni temu przedstawiliśmy mu propozycję nowego kontraktu. Szanuję jego decyzję, ale jednocześnie oczekuję, że do końca trwającego sezonu zrobi wszystko, aby pomóc zespołowi w osiągnięciu zamierzonych celów – podkreślił prezes Wisły.

mt, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie