Michał Mikołajczak: Do tej pory oglądałem Mameda, gdy dusił swoich rywali lub zakładał im dźwignię. Okazał się bardzo dobrym aktorem. Ma ogromny dystans do siebie i poczucie humoru, a to jest dla mnie największa niespodzianka.
 
Eryk Lubos: Mamed to jest tak silna osobowość... Być sportowcem i wytrzymać te wszystkie przeciążenia... Sportowcy to są charakterne kozaki. Umiejętność powtarzalności jest im dana przez trening i dochodzi do tego osobowość Mameda, mamy przepis na sukces. Nie ma żadnych uwag. Skupienie, pokora i osobowość, to jego mocne strony.
 
Aleksandra Popławska: Sportowcy okazali się bardzo dobrymi aktorami. Aktorzy powinni czuć się zagrożeni, bo Mamed ukazał się utalentowaną postacią. Potrafił grać sceny bez dubli, bez powtórek, nie mylił się mówiąc monologi, wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Oni są świetnie przygotowani kondycyjnie, to nie jest dla nich żadna nowość stawać przed kamerą. To jednak znacznie inny zawód, oni zrobili to fantastycznie.
 
Maciej Kawulski: Mamed zaskoczył mnie tym, że stworzył od nowa postać, choć mógł przecież pozostać sobą. Wszyscy bardzo mnie zaskoczyli...
 
Wypowiedzi na temat gry aktorskiej Mameda Khalidova w załączonym materiale wideo.