Kurek: Kamil, jesteś bogiem. Ja tu tylko na chwilę wskoczyłem

Siatkówka

Bartosz Kurek został wybrany najlepszym sportowcem Polski 2018 roku w 84. plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu. W głosowaniu kibiców wyprzedził Kamila Stocha, o którym odbierając nagrodę powiedział: – Kamil, jesteś bogiem. Ja tu tylko na chwilę wskoczyłem.

– Dziękuję bardzo państwu. Gdy wchodziłem tu na salę, Mateusz Borek zapytał mnie, czy mam przygotowaną jakąś przemowę. Wolałem to zrobić inaczej. Pomyślałem czym dla mnie jest ten czempion, co on dla mnie znaczy. Byłbym naiwniakiem i głupcem, gdybym pomyślał, że jest to moja nagroda, moje indywidualne wyróżnienie. Panowie, złota drużyno – to dla was. Tak wam dziękują Polacy. Tak wam dziękują nasi kibice i tak wam dziękuję ja – prywatnie wasz kolega, ale też wielki fan tego, co robicie na boisku – powiedział Kurek po odebraniu nagrody.

 

Kurek wyprzedził ubiegłorocznego triumfatora – Kamila Stocha. MVP mistrzostw świata w siatkówce nawiązał do rywalizacji z najlepszym polskim skoczkiem narciarskim:

 

– Kamil, jesteś bogiem, a ja tu tylko na chwilę wskoczyłem.

 

Cała wypowiedź Bartosza Kurka po zwycięstwie w 84. plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie