LSK: Siatkarki Chemika Police wygrały w Legionowie

Siatkarki DPD Legionovii Legionowo przegrały z Chemikiem Police 1:3 w spotkaniu 12. kolejki LSK. Osłabione brakiem kilku zawodniczek gospodynie, dzięki ambitnej postawie zdołały urwać seta mistrzyniom Polski.

Gospodynie zagrały bez kontuzjowanych Magdaleny Damaske i Aleksandry Gryki oraz Cassidy Pickrell, która doznała urazu podczas treningu przed meczem. Na dodatek amerykańska rozgrywająca Bailey Tanner, po niespełna dwóch miesiącach gry w Legionowie, rozwiązała kontrakt z klubem. W tej sytuacji trener Piotr Olenderek w starciu z mistrzyniami Polski miał do dyspozycji zaledwie dziewięć siatkarek.

Braki kadrowe w ekipie gospodyń dały o sobie znać już od początku spotkania. Policzanki rozpoczęły z impetem, szybko uzyskały znaczącą przewagę przy dobrych zagrywkach Agnieszki Bednarek (0:7) i Chiaki Ogbogu (4:13). Siatkarki DPD Legionovii zerwały się do walki i zmniejszyły różnicę do dwóch oczek (13:15), ale w końcówce znów byli świadkami dominacji mistrzyń Polski. Skutecznie prezentowała się Martyna Łukasik, która ustaliła wynik na 17:25.

Druga partia również rozpoczęła się od mocnego uderzenia siatkarek Chemika (2:10). Tym razem gospodynie nie były w stanie zbliżyć się do rywalek. Gdy Bianka Busa popisała się asem serwisowym, dystans wynosił już dziesięć oczek (6:16). W końcówce przyjezdne kontrolowały sytuację na parkiecie. Dwa ostatnie punkty uzyskała Sanja Gamma, najpierw skutecznym atakiem, a następnie blokiem (16:25).

W trzeciej odsłonie, po udanym starcie Chemika (1:5), gra się wyrównała (5:5), a po chwili siatkarki z Legionowa po raz pierwszy w tym meczu uzyskały przewagę (8:6). Policzanki stanęły w miejscu, rozkręciły się rywalki. W pole zagrywki powędrowała Kryscina Kicka i po serii jej znakomitych serwisów gospodynie wypracowały znaczącą przewagę (15:8). W końcówce Białorusinka dołożyła jeszcze kilka punktów w ataku, a mistrzynie Polski nie zdołały odrobić strat. Skuteczny blok Małgorzaty Jasek zakończył tę część meczu (25:18).

Set numer cztery przyniósł wreszcie wyrównaną walkę obu ekip. Znów lepiej rozpoczęły przyjezdne (1:4), ale w dalszej części seta oglądaliśmy grę punkt za punkt i wynik oscylujący wokół remisu (10:10, 17:17). Wydawało się, że będziemy świadkami emocji w końcówce seta, jednak od stanu 20:20 pięć piłek w jednym ustawieniu wygrały policzanki. Piłkę meczową wywalczyła Martyna Łukasik, a pojedynczy blok Igi Chojnackiej zakończył spotkanie (20:25).

Najwięcej punktów: Krystyna Kicka (24), Zuzanna Górecka (13) – DPD Legionovia; Chiaka Ogbogu (20), Martyna Łukasik (19), Bianka Busa (16) – Chemik. Atak (43–57), zagrywka (8–9; 5–Kicka, 4–Bednarek), blok (8–12); gospodynie popełniły mniej błędów od rywalek (15–19). MVP: Chiaka Ogbogu.

DPD Legionovia Legionowo – Chemik Police 1:3 (17:25, 16:25, 25:18, 20:25)

DPD Legionovia: Zuzanna Górecka, Małgorzata Jasek, Krystyna Kicka, Beata Olenderek, Ewelina Polak, Alicja Wójcik – Adriana Adamek (libero) oraz Agnieszka Adamek, Małgorzata Skorupa.
Chemik: Agnieszka Bednarek, Bianka Busa, Martyna Grajber, Martyna Łukasik, Sladjana Mirkovic, Chiaka Ogbogu – Aleksandra Krzos (libero) oraz Iga Chojnacka, Sanja Gamma, Natalia Mędrzyk, Marlena Pleśnierowicz.

Wyniki i terminarz pozostałych meczów 12. kolejki LSK:

2018-12-29: BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Energa MKS Kalisz 3:1 (25:22, 25:22, 22:25, 25:21)
2019-01-04: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 3:1 (26:24, 25:27, 25:23, 25:16)
2019-01-06: #VolleyWrocław – E.Leclerc Radomka Radom (godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2019-02-13: KSZO Ostrowiec – Developres SkyRes Rzeszów (godzina 18.00)
2019-03-23: Grot Budowlani Łódź – Enea PTPS Piła.