Puchar Francji: Olympique Lyon gra dalej!

Nie było niespodzianki! Olympique Lyon wygrał 2:0 z Bourges 18 w czwartej rundzie Pucharu Francji. Bramki dla trzeciej drużyny poprzedniego sezonu Ligue 1 padły w drugiej połowie.

Na pierwszego gola kibice zgromadzeni na Stade Jacques Rimbault w Bourges musieli poczekać aż do... drugiej połowy! Po godzinie gry świetne podanie Ferlanda Mendy wykorzystał Martin Terrier. Francuz przyjął piłkę i strzałem w długi róg otworzył wynik spotkania. Gospodarze, którzy na co dzień występują na piątym szczeblu rozgrywek, zostali zaskoczeni przez Lyon jeszcze raz. Kwadrans przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się sam Mendy, który obok asysty dołożył trafienie.

Ostatecznie "Olimpijczycy" pokonali na wyjeździe Bourges 18 2:0, tym samym meldując się w 1/16 Pucharu Francji. Zespół Bruno Genesio dobrze spisuje się również w Ligue 1. Z 32 punktami zajmuje trzecie miejsce w Ligue 1. Do prowadzącego PSG traci piętnaście "oczek".

Bourges 18 - Olympique Lyon 0:2 (0:0)

Bramki: Martin Terrier 59, Ferland Mendy 77