PŚ w kombinacji: Sukces Norwega Riibera w Otepaeae, Słowiok 32.

Norweg Jarl Magnus Riiber wygrał w estońskim Otepeae zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Paweł Slowiok (AZS AWF Katowice) był 32., a jego kolega klubowy Szczepan Kupczak - 33.

Trzeci z podopiecznych trenera Danny'ego Winkelmanna, także startujący w katowickim klubie, Adam Cieślar nie wystartował do biegu na 10 km. W pierwszej części konkurencji Polak był 46.

Drugie miejsce w sobotę zajął zdobywca Kryształowej Kuli w ubiegłym sezonie Japończyk Akito Watabe. Stracił do triumfatora 3,2. Trzeci był 24-letni Austriak Martin Fritz. To jego najlepsza lokata w dotychczasowych startach.

Riiber wygrał już po raz piąty w sezonie, a raz był drugi w Lillehammer. Słabiej niż zwykle spisali się Niemcy startujący bez mistrza olimpijskiego w konkursie drużynowym 30-letniego Erika Frenzela. Nie prezentuje on obecnie dobrej formy w skokach i trener Hermann Weinbauch nie wstawił go do składu na zawody w Otepaeae. Najlepszy z nich 21-letni Vinzenz Geiger zajął szóste miejsce.

Silny wiatr uniemożliwił w sobotnie przedpołudnie przeprowadzenie konkursu skoków i zgodnie z regulaminem FIS do klasyfikacji zaliczono piątkową serię kwalifikacyjną PCR (Provisional Competition Round).

W klasyfikacji PŚ po siedmiu zawodach prowadzi Riiber - 580 pkt, wyprzedzając o 259 pkt Niemca Johannesa Rydzeka. Cieślar jest 34., Słowiok - 39., a Kupczak - 49.