Show Heynena na Gali Mistrzów Sportu (WIDEO)

Siatkówka

Podczas Gali Mistrzów Sportu tytuł Trenera Roku przyznano dwóm szkoleniowcom – selekcjonerowi siatkarzy Vitalowi Heynenowi oraz opiekunowi polskich skoczków Stefanowi Horngacherowi. Belgijski trener mistrzów świata w siatkówce odbierając nagrodę, zrobił show.

Nagrodę trenerowi mistrzów świata 2018 wręczył trener mistrzów świata 2014 Stephane Antiga. Francuz również został wówczas uznany Trenerem Roku, i podobnie jak Heynen otrzymał tę nagrodę wspólnie z trenerem polskich skoczków, którym wówczas był Łukasz Kruczek.

 

Po wręczeniu nagrody Heynen zrobił show. Podziękował za nagrodę po Polsku, prosząc jednocześnie rozgrywającego reprezentacji Polski Grzegorza Łomacza o tłumaczenie.

 

– Ja mówię, wy słuchacie – rozpoczął Heynen.

 

– To jest absolutny standard, my się do tego przyzwyczailiśmy. Tak jest po prostu zawsze, on zawsze lubi mówić – odparł Łomacz.

 

– Dziękuję polskiej federacji PZPS za wybranie mnie na trenera polskiej kadry.

 

– My też byliśmy bardzo zdziwieni tym wyborem federacji. Kiedy dowiedzieliśmy się, że Vital zostanie trenerem, weszliśmy w Internet, zobaczyliśmy zdjęcie i powiedzieliśmy "nie wygląd jest najważniejszy". Ale jak się okazało, to był strzał w dziesiątkę.

 

– Dziękuję mojemu sztabowi. Wiem, że nie zawsze byłem łatwy. Zrobiliście świetną robotę.

 

– Wielkie słowa uznania dla sztabu, bo oni musieli spędzać z nim jeszcze więcej czasu, niż my zawodnicy.

 

– Dziękuję moim zawodnikom. Teraz muszę powiedzieć coś bardzo serio. Mamy bardzo dobrych zawodników, ale prawda jest taka, że mamy najlepszą drużynę. Naprawdę najlepszą drużynę na świecie.

 

– Skoro Vital tak mówi, to trzeba przyznać mu rację. Trzeba tu podkreślić, że głównym autorem tego sukcesu w Turynie jest Vital. On stworzył świetną atmosferę pracy. Wybrał ludzi i sprawił, że nie tylko nie męczyliśmy się ze sobą, ale i dobrze się bawiliśmy.

 

– Dziękuję Polsko, jesteś krajem fantastycznych kibiców – dodał trener.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze