EBL: Polski Cukier niepokonany w Toruniu. Arka Gdynia pokonana

Bardzo dobre spotkanie Polskiego Cukru! Brązowi medaliści Energa Basket Ligi pokonali przed własną publicznością Arkę Gdynia 96:73.

Początek meczu był trochę lepszy w wykonaniu gospodarzy, którzy po trójkach Roba Lowery’ego i Karola Gruszeckiego prowadzili 10:5. Arka szybko doprowadzała do remisu, bo skuteczny był przede wszystkim James Florence. Później świetny był też jednak Bartosz Diduszko - dzięki niemu po 10 minutach Polski Cukier wygrywał 28:21. W drugiej kwarcie ekipa trenera Dejana Mihevca nie była już tak skuteczna, a gdynianie powoli odrabiali straty. Po dwóch trafieniach Adama Łapety przegrywali już zaledwie dwoma punktami. Później goście zdobywali przewagę dzięki Florence’owi i Bosicowi, ale tylko na chwilę. Cheikh Mbodj ustalił wynik spotkania po pierwszej połowie na 45:42.

W trzeciej kwarcie Polski Cukier przede wszystkich chciał utrzymać swoją przewagę i to się udawało. Michael Umeh i Cheikh Mbodj robili swoje, a po rzucie wolnym tego ostatniego gospodarze mieli 10 punktów przewagi. W końcówce tej części spotkania popisali się małą serią 6:0 i po 30 minutach było już 72:56. W kolejnej kwarcie przewaga torunian wzrosła już nawet do 21 punktów dzięki trójce Karola Gruszeckiego. Tego Arka nie była już w stanie odrobić, nawet pomimo kolejnych akcji Roberta Upshawa. Ostatecznie Polski Cukier zwyciężył aż 96:73.

Najlepszym graczem gospodarzy był Michael Umeh z 19 punktami, 3 zbiórkami i 6 asystami. Josh Bostic zanotował 20 punktów i 6 zbiórek dla gości.

Polski Cukier Toruń - Arka Gdynia 96:73 (28:21, 17:21, 27:14, 24:17)

Polski Cukier Toruń: Michael Umeh 19, Rob Lowery 15, Bartosz Diduszko 15, Aaron Cel 13, Karol Gruszecki 12, Cheikh Mbodj 11, Tomasz Śnieg 8, Krzysztof Sulima 2, Mikołaj Ratajczak 1, Ignacy Grochowski 0

Arka Gdynia: Joshua Bostic 20, James Florence 16, Krzysztof Szubarga 11, Robert Upshaw 11, Adam Łapeta 8, Deividas Dulkys 2, Marcel Ponitka 2, Filip Dylewicz 2, Dariusz Wyka 1, Jakub Garbacz 0