Klasyfikacja Pucharu Świata po Turnieju Czterech Skoczni

Zimowe
Klasyfikacja Pucharu Świata po Turnieju Czterech Skoczni
fot. PAP

Końca dobiegła kolejna edycja Turnieju Czterech Skoczni, która przyniosła wielkiego triumfatora. Ryoyu Kobayashi zwyciężył wszystkie cztery konkursy dopiero jako trzeci skoczek narciarski w historii i tym samym umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji Pucharu Świata. Na podium wciąż możemy dostrzec dwóch Polaków.

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w kończącym Turniej Czterech Skoczni konkursie w Bischofshofen, pechowo plasując się tuż za podium niemiecko-austriackiego turnieju. Zwyciężył bezkonkurencyjny Ryoyu Kobayashi, który zdystansował Markusa Eisenbichlera oraz Stephana Leyhe. Dalsze pozycje zajęli inni reprezentanci Polski, broniący tytułu Kamil Stoch oraz Stephan Leyhe.
 
Cztery konkursy turnieju były oczywiście częścią Pucharu Świata, w którym także bezkonkurencyjnie wręcz króluje Japończyk. Kobayashi wypracował ponad 400-punktową przewagę po jedenastu konkursach PŚ 2018/2019. Mimo gorszych występów w TCS, drugą i trzecią lokatę zachowali biało-czerwoni: Piotr Żyła i Kamil Stoch.
 
Świetnie spisał się Kubacki, który awansował do pierwszej dziesiątki i zajmuje wysokie siódme miejsce przed Stefanem Kraftem oraz wspomnianym Eisenbichlerem.
 
Klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2018/2019:
 
1. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 956 punktów
2. Piotr Żyła (Polska) 529
3. Kamil Stoch (Polska) 504
4. Stephan Leyhe (Niemcy) 411
5. Karl Geiger (Niemcy) 394
6. Johann Andre Forfang (Norwegia) 360
7. Dawid Kubacki (Polska) 352
8. Stefan Kraft (Austria) 351
9. Markus Eisenbichler (Niemcy) 329
10. Robert Johansson (Norwegia) 303
...

26. Jakub Wolny (Polska) 86
37. Stefan Hula (Polska) 26
54. Maciej Kot (Polska) 7

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze