Kot: Wyciągnąć wnioski i zapomnieć

Zimowe
Kot: Wyciągnąć wnioski i zapomnieć
fot. PAP

Maciej Kot rywalizację w Turnieju Czterech Skoczni zakończył zajmując 40. miejsce w niedzielnych zawodach w Bischofshofen. "Miło tego turnieju nie będę wspominał. Wyciągnę wnioski i zapomnę o nim" - przyznał.

67. edycja tej prestiżowej imprezy była dla Kota wyjątkowo nieudana. W Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen oraz Innsbrucku nie zdołał nawet przebrnąć kwalifikacji. Mimo wszystko zdradził, że jeszcze gorzej czuł się rok temu. Wówczas zawody w Bischofshofen zakończył na 41. miejscu, choć w trzech wcześniejszych konkursach plasował się w drugiej dziesiątce.
 
"Skakałem na dużo wyższym poziomie i kiedy w Bischofshofen nie dostałem się do serii finałowej, było to dla mnie totalną porażką. Tutaj oczekiwań nie miałem wysokich. Jestem w zupełnie innym miejscu i mam dużo więcej cierpliwości w realizacji planu" - podkreślił.
 
"To trochę paradoks. Skocznię w Bischofshofen najmniej lubię z tych czterech, w dodatku warunki były trudne, a mimo wszystko w jakimś sensie się przełamałem. Przede wszystkim psychicznym, bo oczywiście mój skok nie był dobry" - dodał.
 
W najbliższych dniach Kot nie ma zaplanowanych specjalnych treningów. Czasu do kolejnego weekendu z Pucharem Świata nie ma bowiem dużo.
 
"Teraz chcę się zregenerować, wyczyścić umysł i do Predazzo pojechać z pozytywem, który jestem w stanie wyciągnąć z dzisiejszych zawodów" - zaznaczył.
ch, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze