Mistrzyni olimpijska w siatkówce plażowej kończy karierę

Siatkówka
Mistrzyni olimpijska w siatkówce plażowej kończy karierę
fot. PAP
Walkenhorst (z lewej) zakończyła karierę

Niemiecka mistrzyni olimpijska w siatkówce plażowej z Rio de Janeiro Kira Walkenhorst postanowiła w wieku 28 lat zakończyć sportową karierę - poinformował w niedzielę na stronie internetowej dziennik "Bild".

Walkenhorst od dawna boryka się z kłopotami zdrowotnymi, m.in. miała zerwane więzadła, uszkodzoną łękotkę, płuco i bark.

 

- W ostatnich tygodniach nie byłam w stanie trenować dłużej niż 30 minut. Ciągle coś mi dolega. Mimo olbrzymich starań lekarzy i fizjoterapeutów mój stan się nie poprawia. Nawet dla nich jest to prawdziwa zagadka - podkreśliła przed miesiącem.

 

Od 2013 roku występowała wspólnie z cztery lata starszą Laurą Ludwig. Poza olimpijskim złotem wywalczonym na Copacabanie w Rio de Janeiro, w 2017 roku triumfowały w finale cyklu World Tour. W ojczyźnie dwukrotnie przypadł im tytuł Drużyny Roku.

 

Początkowo Walkenhorst i Ludwig, która sezon 2018 straciła ze względu na przerwę macierzyńską, chciały wrócić na międzynarodową arenę na początku lutego w amerykańskim Fort Lauderdale, ale kontuzja pierwszej z nich uniemożliwiła realizację tych planów. Teraz ta druga będzie prawdopodobnie zmuszona poszukać nowej partnerki.

 

- Nie wybiegam w sportową przyszłość dalej niż do igrzysk w Tokio - przyznała niedawno Ludwig, która pół roku temu urodziła syna Teo.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie