Puchar Anglii bez Polaków. Dwie niespodzianki, wysoka wygrana Manchesteru City

W niedzielnych spotkaniach 1/32 finału Pucharu Anglii polscy fani liczyli na występy m.in. Kamila Grosickiego, Mateusza Klicha oraz Pawła Wszołka. Dwóch pierwszych nie zaliczył ojednak nawet minuty. Ten ostatni pojawił się na boisku w samej końcówce. Do niespodzianek możemy zaliczyć porażki Fulham z Oldham oraz Sheffield United z Barnet. Pewne zwycięstwo odniósł za to Manchester City.

"Obywatele" wylosowali drugoligowe Rotherham, które nie słynie z najlepszej defensywy. Mogliśmy się o tym przekonać, zwłaszcza że Pep Guardiola postawił na mocny skład. Od pierwszej minuty po murawie biegali Raheem Sterling, Riyad Mahrez czy Kevin de Bruyne, a do przerwy gospodarze prowadzili 3:0. W drugiej połowy dołożył kolejne cztery trafienie, pewnie wygrywając aż 7:0.

Starcie Queens Park Rangers z Leeds United miało być "polskim" meczem. Mateusz Klich nie znalazł się jednak w osiemnastoosobowej kadrze, a Paweł Wszołek pojawił się na boisku w 87. minucie. Trenerzy obu ekip postawili na nieco rezerwowe zestawienia, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem londyńczyków 2:1.

Z kolei na ławce Hull City zabrakło miejsca dla Kamila Grosickiego. Może dlatego "Tygrysy" przegrały na wyjeździe z Millwall 1:2.

Największymi niespodziankami są odpadnięcia grającego w Premier League Fulham (porażka u siebie z czwartoligowym Oldham 1:2) oraz występującego w Championship Sheffield United (porażka przed własną publicznością z piątoligowym Barnet 0:1).

Wyniki:

Fulham - Oldham 1:2 0:0)

Bramka: Odoi 52 - Surridge 76 (rz.k.), Lang 88.

Manchester City - Rotherham 7:0 (3:0)

Bramki: Sterling 12, Foden 43, Ajayi 45+1 (sam.), Jesus 53, Mahrez 73, Otamendi 78, Sane 85.

Millwall - Hull City 2:1 (0:0)

Bramki: Ferguson 82, 85 - Toral 52.

Preston - Doncaster 1:3 (0:1)
Bramki: Hughes 56 - Marquis 5, Anderson 72, Wilks 87.

Queens Park Rangers - Leeds United 2:1 (1:1)
Bramki: Oteh 23 (rz.k.), Bidwell 75 - Halme 25.

Sheffield United - Barnet 0:1 (0:1)
Bramka: Coulthirst 21 (rz.k.)