Puchar Anglii: Sensacja w Newport! Leicester City za burtą

W meczu trzeciej rundy FA Cup Newport County pokonało przed własną publicznością Leicester City 2:1. To spora sensacja, ponieważ walijski zespół na co dzień występuje w czwartej klasie rozgrywkowej.

Choć menedżer "Lisów" Claude Puel wystawił dosyć rezerwowy skład na pucharowe spotkanie, to przez większość czasu jego drużyna utrzymywała się przy piłce i była zdecydowanym faworytem. Sporą sensację było już czuć od początku spotkania, a to wszystko za sprawą Jamille Matt'a, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie już w 10. minucie.

Na niekorzystny wynik Leicester odpowiedziało dopiero w drugiej połowie. W 83. minucie Rachid Ghezzal wyrównał stan meczu w Walii. Radość gości nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ po zagraniu ręką we własnym karnym, arbiter podyktował rzut karny dla Newport. Jedenastkę pewnie wykorzystał Padraig Amond.

Niespodziewana wygrana czwartoligowca gwarantuje im awans do czwartej rundy pucharu. W poniedziałek losowanie par, a tam na walijski klub czeka wiele atrakcyjnych drużyn Premier League.

Newport - Leicester 2:1 (1:0)

Bramki: Matt 10, Amond 85 (rzut karny) - Ghezzal 82