Real Sociedad wygrał na Bernabeu po 15 latach

Real Sociedad pokonał na wyjeździe swojego imiennika z Madrytu 2:0. Było to pierwsze zwycięstwo Biało-niebieskich na Santiago Bernabeu od 15 lat.

Przeciętny początek roku czyli remis z Villareal miał sobie Real Madryt odbić w niedzielny wieczór na Santiago Bernabeu. Piłkarze z Sociedad mieli za sobą trzy porażki z rzędu. "Królewscy"żeby trzymać w zasięgu czołówkę musieli zgarnąć trzy punkty.

Już po trzech minutach plany piłkarzy Santiago Solariego popsuł Willian Jose. Brazylijczyk wykorzystał rzut karny. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando zawodników z Madrytu, jednak brakowało wykończenia. Po godzinie "Królewscy" otrzymali kolejny cios w postaci drugiej żółtej kartki dla Lucasa. Goście mieli nieco więcej swobody i w 83. minucie za sprawą Rubena Pardo podwyższyli rezultat.

Co ciekawe było to pierwsze zwycięstwo Realu Sociedad na Bernabeu od 2004 roku. Wtedy w ekipie z Madrytu na boisku widzieliśmy m.in. Ronaldo, Raula, Luisa Figo, Roberto Carlosa czy też Solariego. Piłkarze z Estadio Anoeta wygrali wtedy 4:1.

Real Madryt - Real Sociedad 0:2 (0:1)

Bramki: Willian Jose 3-karny, Pardo 83

Real Madryt: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo (Regulion 77') - Kroos (Ceballos 80'), Casemiro (Isco 57'), Modric - Lucas, Benzema, Junior Vinicius

Real Sociedad: Rulli - Elustondo (Zaldua 69'), Llorente, Moreno, Munoz (Zubeldia 84') - Merino (Pardo 73'), Illarramendi, Zuzutuza - Januzaj, Willian Jose, Oyarzabal

Żółte kartki: Marcelo, Modric, Isco - Willian Jose

Czerwona kartka: Lucas (za dwie żółte)