Stoch: To wielki zaszczyt zająć tak wysokie miejsce!

Zimowe

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat na Najlepszego Sportowca Roku. Skoczek z Zębu nie mógł pojawić się na Gali Mistrzów Sportu, aby odebrać "Czempiona". Trzykrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich przebywa obecnie w Bischofshofen, gdzie przygotowuje się do ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Połączył się jednak z widzami, aby podziękować za wyróżnienie.

- Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głosy. Znaleźć się w gronie wyróżnionych sportowców to wielki zaszczyt, a osiągnąć tak wysokie miejsce to bardzo miła rzecz. Taki plebiscyt pokazuje jak kibice postrzegają nas, sportowców i daną dyscyplinę - zaznaczył.

 

- Chciałbym z całego serca podziękować wszystkim, którzy pomagają mi w osiągnięciu sukcesów: trenerom, sztabowi szkoleniowemu, ludziom związanym ze skokami narciarskimi, ale przede wszystkim rodzinie i znajomym. Szczególnie swoje podziękowania kieruję do osoby najbliższej mojemu sercu. Nie wiem, czy potrafię znaleźć słowa, które najlepiej oddałyby całą moją wdzięczność – mojej drogiej żonie. Ewuniu, z całego serca Ci dziękuję! - zakończył.

 

Dla Stocha miniony rok był najlepszy w karierze. Jako drugi w historii zawodnik wygrał wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni. Podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu zdobył indywidualnie złoty medal oraz brąz w drużynie. 31-latek wywalczył również srebro mistrzostw świata w lotach, a sezon zwieńczył drugą w karierze Kryształową Kulą.

 

Pełne podziękowania w załączonym materiale wideo.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze