Turniej Czterech Skoczni: Rekord skoczni po niesamowitym skoku Kubackiego!

Zimowe
Turniej Czterech Skoczni: Rekord skoczni po niesamowitym skoku Kubackiego!
fot. PAP

Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Stefan Hula, Jakub Wolny i Maciej Kot wystąpią w zaplanowanym na godzinę 17 konkursie w Bischofshofen, który wieńczy Turniej Czterech Skoczni. Kubacki uzyskując 145 m ustanowił rekord obiektu.

Kubacki zajmując siódme miejsce był najlepszy z Polaków. Doskonale wykorzystał sprzyjający wiatr, ale odjęte z tego tytułu punkty nie pozwoliły na wyższą lokatę.
 
Żyła był 13. - 129 m, Stoch 22. - 124 m, Hula 29. - 122,5 m, Wolny 30. - 124 m, a Kot 48. - 117,5 m. Kot przebrnął kwalifikacje po raz pierwszy w obecnej edycji TCS. Tym razem przepadł w nich Aleksander Zniszczoł, który uzyskał 111,5 m i zajął 55. pozycję.
 
Najlepszy był Niemiec Markus Eisenbichler - 143 m. Taką samą odległość uzyskał drugi Norweg Robert Johansson. Trzecie miejsce zajął lider TCS oraz klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Japończyk Ryoyu Kobayashi - 131,5 m.
 
Pierwotnie kwalifikacje miały się odbyć w sobotę, ale nie pozwoliła na to pogoda. Z powodu zmian w programie konkurs nie odbędzie się w tradycyjnej dla TCS formule KO, w której skoczkowie rywalizują w parach.
 
O krok od triumfu w imprezie jest Kobayashi. Był najlepszy w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen oraz Innsbrucku i stanie przed szansą wygrania wszystkich konkursów w jednym turnieju. Wcześniej dokonali tego Niemiec Sven Hannawald (2001/02) i Stoch (2017/18).
 
Japończyk ma 45,5 pkt przewagi nad Eisenbichlerem. Stoch, który wygrał dwie poprzednie edycje, jest czwarty i wciąż ma szansę na podium. Do Niemca traci 19,5 pkt, a od trzeciego Norwega Andreasa Stjernena dzieli go 15,3 pkt.
ch, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze