Zaskakująca deklaracja na Gali Mistrzów Sportu. Niewidoma biegaczka w "Tańcu z Gwiazdami"

Inne

Joanna Mazur to niewidoma biegaczka, która może pochwalić się wieloma sukcesami. Na swoim koncie posiada medale mistrzostw świata i Europy, a w poprzednim roku została wybrana najlepszym niepełnosprawnym sportowcem w 83. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu. W tym roku lekkoatletka wystąpiła w roli wręczającej nagrodę w tej samej kategorii. Zanim to się stało, doszło do złożenia pewnej deklaracji.

Towarzysząca jej Nina Terentiew (dyrektor programowy Telewizji Polsat) ogłosiła, że mistrzyni Europy w biegu na 200 metrów oraz mistrzyni świata w biegu na 1500 metrów wystąpi w kolejnej, najbliższej edycji popularnego show "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami". Wiadomość ta spotkała się z aplauzem publiczności.

 

Mazur nie będzie pierwszą niepełnosprawną osobą, która wystąpi w tanecznym programie Polsatu. Wcześniej udział w nim brali podróżnik Jan Mela oraz Miss Świata Głuchych Iwona Cichosz.

 

Najlepszym niepełnosprawnym sportowcem w 2018 roku został Igor Sikorski - brązowy medalista zimowych igrzysk paraolimpijskich w narciarstwie alpejskim.

 

Wypowiedź Joanny Mazur w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze