Artego z pierwszoligowcem na początek walki o obronę Pucharu Polski

Finałowy turniej Pucharu Polski koszykarek rozegrany zostanie w dniach 18-20 stycznia w bydgoskiej Artego Arenie. Miejscowe Artego walkę o obronę trofeum rozpocznie od meczu z jedynym pierwszoligowcem w stawce sześciu zespołów - AZS Uniwersytet Gdański.

Z gry w ćwierćfinałach zwolniona jest drużyna rywalizująca w Eurolidze, czyli CCC Polkowice oraz najlepsza z pozostaych uczestników turnieju finałowego po pierwszej ligowej rundzie ekstraklasy, czyli Arka Gdynia.

W ćwierćfinałach Artego zagra z obecnym liderem grupy A pierwszej ligi z Gdańska, a InwestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. z Energą Toruń. Zwycięzca tej pierwszej konfrontacji w półfinale powalczy z CCC Polkowice, a rywalem triumfatora drugiej potyczki będzie Arka Gdynia. Finał rozpocznie się w niedzielę 20 stycznia o godz. 15.

Trofeum bronią podopieczne trenera Tomasza Herkta, które przed rokiem zdobyły Puchar Polski po raz pierwszy. W Gdyni pokonały wówczas w finale Wisłę CanPack Kraków 77:53, a wcześniej uporały się z CCC Polkowice (półfinał) i Ślęzą Wrocław (ćwierćfinał). MVP tamtego turnieju została rozgrywająca Artego Julie McBride.