Fortuna 1 Liga: Raków Częstochowa znów trenuje

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Raków Częstochowa znów trenuje
fot. Cyfrasport

Piłkarze Rakowa Częstochowa rozpoczęli w poniedziałek przygotowania do wiosennej części sezonu Fortuna 1 Ligi. Liderzy rozgrywek spotkali się na stadionie przy ulicy Limanowskiego, gdzie przeprowadzono badania. Później odbyli pierwsze w tym roku testy.

Zajęcia rozpoczęły się od... pobierania krwi i sprawdzenia poziomu tkanki tłuszczowej u piłkarzy. Ze stadionu zawodnicy udali się do Hali Sportowej Częstochowa, gdzie przeprowadzono pierwsze testy, podczas których mierzono moc oraz szybkość. Wzięło w nich udział dwudziestu dwóch piłkarzy z pierwszej drużyny oraz trzech zawodników z Akademii Raków.

 

 

 

We wtorek testy będą kontynuowane, a badane będą wydolność oraz siła. Na kolejne dni zaplanowano już typowo piłkarskie treningi. Trener Marek Papszun zdecydował, że od środy do piątku zajęcia będą odbywały się dwa razy dziennie na boisku ze sztuczną nawierzchnią oraz na siłowni. Pierwszy tydzień przygotowań do wiosennych meczów częstochowianie zakończą treningiem taktycznym na głównym boisku. W niedzielę piłkarze będą mieli wolne, a 14 stycznia Raków wyjedzie do Jarocina na pierwszy obóz przygotowawczy.

 

Do wiosennej rundy przygotowują się także szkoleniowcy z częstochowskiego klubu drużyny. Drugi trener Maciej Kędziorek i prowadzący czwartoligowe rezerwy Tomasz Kuźma na początku stycznia odbyli staż w drużynie Leeds United.

 

- Oglądaliśmy mecz Halifax Town - Borham, oraz Huddersfield - Southampton. Warunki, jak to w Anglii, fantastyczne, liczba i jakość boisk na które żaden Polski klub nie może sobie pozwolić. Bardzo chcieliśmy z bliska obejrzeć pracę jednego z najbardziej specyficznych trenerów na świecie Marcelo Bielsy. Jego metodologia pracy jest bardzo nietypowa i niespotykana. Również nietypowy styl prowadzenia treningów jak i zarządzania zespołem pokazuje skąd się wziął pseudonim "El Loco" - mówi cytowany na oficjalnej stronie internetowej Rakowa trener Kędziorek.

 

Leeds United to zespół, który aktualnie występuje w Championship, a jednym z jego podstawowych piłkarzy jest reprezentant Polski Mateusz Klich. Aktualnie podopieczni trenera Bielsy zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Można więc powiedzieć, że są na tej samej drodze co Raków, główny kandydat do awansu do Lotto Ekstraklasy. Po 21 meczach częstochowianie maja 48 punktów i o dziesięć wyprzedzają drugą w tabeli Fortuna 1 Ligi Sandecję Nowy Sącz. 

 

Pierwszy wiosenny mecz Raków rozegra 2 marca u siebie z Chrobrym Głogów.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie