Lechia Gdańsk już po pierwszym w tym roku treningu

Piłka nożna
Lechia Gdańsk już po pierwszym w tym roku treningu
fot. PAP

29 piłkarzy wzięło w poniedziałek udział w pierwszym po przerwie zimowej treningu Lechii Gdańsk. W zajęciach nie uczestniczyli Filip Mladenovic i Sławomir Peszko. W planie przygotowań do rundy wiosennej lidera Lotto Ekstraklasy jest zgrupowanie w Turcji i pięć sparingów. W poniedziałek zawodnicy Lechii przeszli testy wytrzymałościowe, na wtorek trener Piotr Stokowiec zaplanował testy szybkościowe oraz badania krwi, natomiast w czwartek odbędzie się pierwszy typowo piłkarski trening.

Podczas inauguracyjnych zajęć zabrakło Mladenovica i Peszki. Ze względu na prawosławne święta Bożego Narodzenia serbski lewy obrońca dostał dodatkowy dzień wolnego. Z kolei Peszko w połowie października został dyscyplinarnie przesunięty do drugiej drużyny.

 

W gronie 29 zawodników znalazło się natomiast trzech młodych graczy, których włączono do kadry pierwszego zespołu – to 17-letni pomocnicy Mateusz Cegiełka i Adrian Petk oraz młodszy o rok obrońca Filip Dymerski.

 

15 stycznia w pierwszym sparingu "biało-zieloni" zmierzą się w Gdańsku z pierwszoligową Bytovią Bytów, a cztery dni później wyjadą na zgrupowanie do Turcji. W Belek lider ekstraklasy będzie przebywać do 2 lutego i w tym czasie rozegra kolejne cztery mecze kontrolne – 21 stycznia z piątym zespołem rumuńskiej ekstraklasy Viitorulem Konstanca, a cztery dni później z mistrzem i liderem ligi bułgarskiej Łudogorcem Razgrad.

 

Rywal ze spotkania zaplanowanego 29 stycznia jest do ustalenia, natomiast obóz zakończy 1 lutego konfrontacja z Viktorią Koeln.

 

W inauguracyjnym spotkaniu rundy wiosennej ekstraklasy gdańszczanie podejmą w sobotę 9 lutego Pogoń Szczecin.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze