NHL: "Czarne Jastrzębie" przerwały serię ośmiu wygranych "Pingwinów"

Chicago Blackhawks wygrali na wyjeździe z Pittsburgh Penguins 5:3 i tym samym przerwali ich serię ośmiu wygranych w hokejowej lidze NHL. Z kolei ósmą porażkę z rzędu porażkę ponieśli Ottawa Senators, ulegając tym razem Carolina Hurricanes 4:5.

"Pingwiny" po pięciu minutach prowadziły 2:0, a do siatki trafili Szwed Patric Hornqvist i Jake Guentzel. Rywale z Chicago wyrównali, ale po pół godzinie ponownie gospodarze wygrywali 3:2, po golu Dericka Brassarda. W końcówce drugiej tercji do kolejnego remisu doprowadził Duncan Keith. W ostatniej części Blackhawks zapewnili sobie zwycięstwo - bramki strzelili Dylan Strome w 42. minucie i Jonathan Toews na 27 sekund przed końcową syreną.

"Czarne Jastrzębie" po raz 10. z rzędu pokonali tego przeciwnika, w tym piąty raz na jego lodowisku. Ostatni raz schodzili z tafli w Pittsburghu jako przegrani 30 marca 2014 roku.

Natomiast Penguins poprzednią porażkę w lidze ponieśli 17 grudnia 2018 - 2:4 z Anaheim Ducks. Tego samego dnia z kolei ostatnią wygraną zanotowali zawodnicy Senators - 4:3 po dogrywce z Nashville Predators.

W niedzielę "Senatorowie" uzyskali cztery bramki w drugiej tercji spotkania (w 40. minucie, w odstępie... ośmiu sekund, na listę wpisali się Łotysz Rudolfs Balcers i Jean-Gabriel Pageau) z Hurricanes, ale ostatecznie ulegli 4:5. Decydujące trafienie zaliczył Justin Williams w 48. minucie.

Broniący tytułu Washington Capitals zwyciężyli na wyjeździe Detroit Red Wings 3:2, mimo że długo przegrywali 1:2. W 47. minucie wyrównał Travis Boyd, a w 57. trzecią bramkę zdobył Czech Michal Kempny.

Najlepszym obecnie zespołem ligi są hokeiści Tampa Bay Lightning, którzy zgromadzili 66 pkt. O 10 mniej mają również występujący na Wschodzie Toronto Maple Leafs oraz prowadzące w Konferencji Zachodniej drużyny Calgary Flames i Vegas Golden Knights.