Były piłkarz między innymi Manchesteru United i reprezentacji Anglii został aresztowany szesnastego grudnia ubiegłego roku po powrocie do Stanów Zjednoczonych po jednodniowym pobycie w Arabii Saudyjskiej. Rooney został zatrzymany na międzynarodowym lotnisku Waszyngton-Dulles i odprowadzony do znajdującego się na terenie portu lotniczego komisariatu. Po przeprowadzeniu badań alkomatem, okazało się, że Anglik był pod wpływem alkoholu.

 

Dziwne zachowanie 33-latka spostrzegł w trakcie lotu jeden z członków załogi i powiadomił odpowiednie służby. Rooneyowi w podróży towarzyszył jego rzecznik, który zapewnił, że piłkarz zażył środki nasenne, które następnie popił niewielką ilością alkoholu. Połączenie tych dwóch substancji miało wywołać zawroty głowy, problemy z koncentracją i czasowe otępienie.

 

Piłkarzowi zasądzono karę w wysokości 116 dolarów, i szybko wypuszczono do domu.

 

To kolejny incydent z udziałem napastnika będącego w stanie nietrzeźwości. Na przełomie sierpnia i września 2017 roku został zatrzymany przez patrol policji za jazdę pod wpływem alkoholu i stracił prawo jazdy na dwa lata.

 

Rooney wystąpił w 120 meczach reprezentacji Anglii, w których zdobył 53 bramki. Przez trzynaście lat gry dla Manchesteru strzelił aż 253 gole i pozostaje najskuteczniejszym piłkarzem w historii klubu. Od lipca ubiegłego roku występuje w amerykańskim klubie D.C. United, a jego dorobek to 12 goli i 6 asyst.