"Szostak kontra Jun? Taka walka jest brana pod uwagę"

Sporty walki

Czy dojdzie do walki Akopa Szostaka (3-2-1NC, 2 KO) z Erko Junem (2-0, 2 KO)? Obaj zawodnicy są "na tak". Co na to współwłaściciel Federacji KSW Maciej Kawulski? - Taka walka jest brana pod uwagę - powiedział.

W grudniu Szostak złożył Junowi propozycję pojedynku za pośrednictwem Instagrama. "Erko Jun, zróbmy to! Ty się do tego urodziłeś, a ja po prostu czekam" - napisał. Nie musiał długo czekać na odpowiedź... "Akceptuję twoją ofertę. Zaczynajmy" - odpisał Jun.

 

- Taka walka jest brana pod uwagę. Akop Szostak był u nas w biurze i nawet zrobiliśmy "wrzutkę" na Instagrama, po której rozpętała się mała burza. Nie jest to pewne ani na papierze, ani w naszych głowach. Analizujemy to - wyjawił Kawulski w rozmowie z Polsatsport.pl.

 

- Gdybyśmy stwierdzili, że odbędzie się, to Łódź jest brana pod uwagę. Do marca jest wystarczająco dużo czasu, by obaj dobrze się przygotowali, zwłaszcza że są w treningu. (...) To byłby jeden z ciekawszych kroków na drodze rozwoju obu zawodników - dodał.

 

Szostak zadebiutował w barwach Federacji KSW na gali KSW 45. Walka z Jamie Sloane'em (8-5-2NC, 6 KO, 2 SUB) zakończyła się bez rozstrzygnięcia po niezamierzonym faulu Polaka w pierwszej rundzie. Jun ma na koncie dwie walki. Na KSW 44 pokonał Tomasza Oświecińskiego (1-1, 1 KO), natomiast na KSW 45 rozprawił się z Popkiem Monsterem (3-4, 3 KO).

 

Najbliższa gala, czyli KSW 47, odbędzie się 23 marca w łódzkiej Atlas Arenie.

MC, jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie