WT w tenisie stołowym: Pięcioro Polaków wystąpi w Budapeszcie

Inne
WT w tenisie stołowym: Pięcioro Polaków wystąpi w Budapeszcie
fot. Cyfra Sport

Pięcioro polskich tenisistów stołowych, w tym m.in. zdobywca Drużynowego Pucharu Niemiec Jakub Dyjas, wystąpi w turnieju Hungarian Open w Budapeszcie (15-20 stycznia). To pierwsze tegoroczne zawody cyklu World Tour.

"W stolicy Węgier wystartują na koszt PZTS: Natalia Partyka, Natalia Bajor, Jakub Dyjas i Marek Badowski oraz Magdalena Sikorska na koszt własny" - poinformował dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego Stefan Dryszel.

 

21-letnia Bajor i 23-letni Dyjas są aktualnymi mistrzami kraju w singlu. W miniony weekend drużyna polskiego pingpongisty - TTF Liebherr Ochsenhausen - sięgnęła w Neu-Ulm po Puchar Niemiec; w półfinale wygrała z TTC Zugbruecke Grenzau 3:0 i w finale z Werderem Brema 3:0. Dyjas był rezerwowym, natomiast najlepiej spisał się zajmujący szóste miejsce na świecie Brazylijczyk Hugo Calderano, który wygrał wszystkie trzy pojedynki.

 

"W deblu w Budapeszcie Dyjas zagra z Badowskim, Bajor z Partyką, a Sikorska z Turczynką Sibel Altinkay. Z kolei w mikście wystąpią pary: Dyjas - Partyka i Badowski - Bajor" - dodał były selekcjoner reprezentacji tenisistów stołowych.

 

Cykl World Tour w 2019 roku składa się z 12 turniejów. W Polsce odbędzie się impreza serii Challenge - w dniach 16-20 października gospodarzem będzie Władysławowo.

 

Mistrzyni Europy Li Qian rozpocznie międzynarodowe starty na początku lutego w Top 16 w Szwajcarii. Zagra tam także Partyka.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze