ATP w Auckalnd: Kubot z nowym partnerem odpadli w I rundzie

Tenis
ATP w Auckalnd: Kubot z nowym partnerem odpadli w I rundzie
fot. Cyfrasport

Rywalizujący w deblu Łukasz Kubot i Argentyńczyk Horacio Zeballos, rozstawieni z "czwórką", odpadli w pierwszej rundzie turnieju tenisowego ATP w Auckland po porażce z Japończykiem Benem McLachlanem i Niemcem Janem-Lennardem Struffem 6:7 (5-7), 6:2, 7-10.

Przez ostatnie dwa lata partnerem Polaka był na stałe Brazylijczyk Marcelo Melo, który jednak z powodu kontuzji zrezygnował ze startów na początku sezonu, w tym z występu w rozpoczynających się w poniedziałek wielkoszlemowych zawodów Australian Open w Melbourne.

 

Wobec tego 36-letni lubinianin zdecydował się połączyć w najbliższych tygodniach siły z trzy lata młodszym Zeballosem. Argentyńczyk zajmuje obecnie 30. lokatę w indywidualnej klasyfikacji deblistów, a w karierze zdobył 10 tytułów w tej specjalności, z czego jednak tylko dwa na korcie twardym.

 

Kubot wygrał 24 zawodowe turnieje w deblu, w tym dwa wielkoszlemowe - Australian Open w 2014 roku w parze ze Szwedem Robertem Lindstedtem i Wimbledon trzy lata później, gdy już regularnie występował z Melo.

 

Wynik 1. rundy debla:

 

Ben McLachlan, Jan-Lennard Struff (Japonia, Niemcy) - Łukasz Kubot, Horaco Zeballos (Polska, Argentyna, 4) 7:6 (7-5), 2:6, 10-7

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze