Carabao Cup: Tottenham skromnie pokonał Chelsea

Tottenham pokonał Chelsea w pierwszym meczu półfinału Carabao Cup. Jedynego gola strzelił Harry Kane z rzutu karnego. Rewanż odbędzie się 24 stycznia.

Chelsea awans do półfinału Carabao Cup zapewniła sobie po skromnych wygranych z Liverpoolem, Derby County oraz Bournemouth. Tottenham też nie miał łatwych rywali, wygrywał kolejno z Watfordem, West Hamem oraz Arsenalem. W lidze "The Blues" spotkali się ze "Spurs" pod koniec listopada. Pewnie 3:1 wygrali piłkarze Mauricio Pochettino.

Pierwsza połowa to przewaga wizualna Chelsea, która jednak nie przełożyła się na gole. Bardzo aktywny był Callum Hudson-Odoi, dla którego mógł być to ostatni mecz w barwach "The Blues". Anglikiem interesuje się Bayern Monachium. Bawarczycy proponują londyńczykom 42 miliony euro za 18-latka. Co ciekawe, jak na razie zaliczył on dopiero 42 minuty w tym sezonie Premier League.

W 26. minucie w polu karnym Kepa Arrizabalaga faulował Harry'ego Kane'a w polu karnym. Sędzia początkowo odgwizdał spalonego, ale po użyciu systemu VAR wskazał na jedenasty metr. Sprawiedliwość wymierzył sam poszkodowany. W drugiej części znowu od początku zaatakowali goście. Najpierw ładny strzał zza pola karnego N'Golo Kante obronił Paulo Gazzaniga,  a po chwili Andreas Christensen nie trafił czysto w piłkę z najbliższej odległości.

Chelsea praktycznie nie schodziła z połowy rywali. Trzeba jednak przyznać, że defensywa Tottenhamu radziła sobie tego dnia świetnie, a nawet jeśli udało się ją sforsować, to na posterunku był bramkarz "Spurs". Ostatecznie więcej bramek nie oglądaliśmy.