Matuidi największym „wygranym” w 2018 roku

Piłka nożna
Matuidi największym „wygranym” w 2018 roku
fot. PAP

Rok 2018 już za nami, jednak jego podsumowania wciąż trwają. Piłkarscy analitycy wyróżniają co ciekawsze dane na temat osiągnięć poszczególnych zawodników. Jak się okazuje wielkie powody do zadowolenia może mieć Blaise Matuidi. Francuz wygrał najwięcej spotkań ze wszystkich piłkarzy w topowych ligach na świecie.

Matuidi, który dołączył do Juventusu z PSG, osiągnął bardzo imponujące wyniki. W trakcie minionego roku rozegrał aż 48 spotkań, które zakończyły się zwycięstwem jego drużyn. Zarówno w „Juve” jak i Francji odnosił istotne sukcesy. W Turynie odebrał złote medale za mistrzostwo Włoch oraz krajowy puchar. Natomiast najważniejsze trofeum zdobył na mundialu w Rosji, kiedy to wraz z reprezentacją wygrał mistrzostwa świata.

Na czele rankingu znaleźli się także inni znani piłkarze. Angel Di Maria oraz Antoine Griezmann wygrali po 45 meczów w 2018 roku. Pierwszy wygrał francuską Ligue 1, drugi wraz z Matuidim święcił triumf na mundialu. Stawkę najlepszych zamykają Roberto Firmino, Ivan Rakitić oraz Munas Dabbur, którzy zwyciężyli o jedno spotkanie mniej.

Piłkarze z największą ilością zwycięstw w 2018 roku:
1. Blaise Matuidi (Juventus i Francja) - 48 meczów
2. Angel Di Maria (PSG I Argentyna), Antoine Griezmann (Atlético Madrid I Francja) – 45 meczów
4. Roberto Firmino (Liverpool i Brazylia), Ivan Rakitić (FC Barcelona I Chorwacja), Munas Dabbur (RB Salzburg I Izrael) - 44 meczów

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze