Peszko: Dziękuję reprezentacji Polski

Piłka nożna
Peszko: Dziękuję reprezentacji Polski
fot. Cyfrasport

Sławomir Peszko definitywnie zakończył karierę w reprezentacji Polski. Zawodnik Lechii Gdańsk za pośrednictwem Instagrama podziękował za występy w drużynie narodowej. - Dziękuje wszystkim kibicom, trenerom, piłkarzom oraz tym, którzy na co dzień pomagali mi w reprezentacji. Życzę powodzenia w eliminacjach - napisał 33-letni skrzydłowy.

Wychowanek Nafty Jedlicze zadebiutował w reprezentacji Polski 19 listopada 2008 roku w meczu towarzyskim z Irlandią (3:2) za kadencji Leo Beenhakkera. Swojego pierwszego gola strzelił w 2010 roku w spotkaniu z Danią (1:3). W koszulce z orzełkiem na piersi rozegrał 44 mecze, w których strzelił 2 gole.

 

Ostatnie spotkanie w biało-czerwonych barwach "Peszkin" rozegrał 28 czerwca zeszłego roku podczas mundialu w Rosji. Wówczas rywalem Polaków była Japonia (1:0). Na murawie pojawił się na końcowe dziesięć minut.

 

Z całego serca i sił swoich starałem się reprezentować nasz kraj jak najlepiej. Była to ogromna duma grać z orzełkiem na piersi. Umiejętności czasami brakowało ale na pewno nie woli walki. Dziękuje wszystkim Kibicom, Trenerom, Piłkarzom oraz tym którzy na co dzień pomagali mi w Reprezentacji! Życzę powodzenia w eliminacjach - napisał piłkarz w poście na Instagramie.

 

 

Następca Adama Nawałki Jerzy Brzęczek nie powoływał już Peszki na zgrupowania. Zresztą skrzydłowy obecnego lidera ekstraklasy praktycznie w tym sezonie nie grał. Wystąpił tylko w inauguracyjnym spotkaniu w Białymstoku z Jagiellonia, pod koniec którego, za kopnięcie Litwina Arvydasa Novikovasa, otrzymał czerwoną kartkę i następnie został zdyskwalifikowany na 10 ligowych meczów.

 

Z kolei w październiku trener biało-zielonych Piotr Stokowiec za wulgarne odezwanie się podczas zajęć do jednego ze swoich asystentów przesunął Peszkę do występującego w pomorskiej czwartej lidze zespołu rezerw.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie