W najbliższy weekend odbędą się zawody Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen, na obiekcie im. Paula Ausserleitnera. Rozegranie "drugoligowych" zawodów nie byłoby niczym szczególnym, jednak austriacki konkurs będzie w pewien sposób wyjątkowy. Na zawodach o dużo mniejszej renomie aniżeli Puchar Świata wystąpią między innymi Gregor Schlierenzauer, Severin Freund i Daniel Andre Tande!
 
29-letni Austriak był wielkim nieobecnym Turnieju Czterech Skoczni, szlifował bowiem formę przygotowując się do nadchodzących wielkimi krokami mistrzostw świata. Dwukrotny triumfator turnieju wraca do skakania tuż po zakończeniu imprezy i decyzją Austriackiego Związku Narciarskiego wystąpi właśnie na PK. W ramach tych zawodów po raz ostatni wystąpił w... 2006 roku, jako 16-latek.
 
- Występ Gregora na Pucharze Kontynentalnym da nam możliwość sprawdzenia, jak wygląda na tle rywali - powiedział Mario Stecher, dyrektor austriackiej kadry.
 
Dwukrotny triumfator Pucharu Świata nie będzie jedynym "gościem specjalnym" zawodów. W konkursie CoC wystąpią także Severin Freund, Daniel Andre Tande, a niektóre źródła mówią także o pojawieniu się Petera Prevca. Słoweńskie serwisy sportów zimowych stanowczo jednak zaprzeczają tym doniesieniom twierdząc, że skoczek wraca do świetnej formy i ten eksperyment jest zbędny.
 
Razem powyższa czwórka ma aż 102 zwycięstwa w historii Pucharu Świata! Nieoficjalnie mówi się oczywiście, że wymienieni zawodnicy będą starali się znaleźć formę na MŚ w narciarstwie klasycznym w Seefeld. Start imprezy już 19 lutego.
 
Trener Maciej Matusiak zdecydował, że w kadrze reprezentacji Polski na zawody PK w Bischofshofen znajdą się Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Przemysław Kantyka i Anddrzej Stękała.