Tokio 2020: Polskie siatkarki poznały rywalki w turnieju kwalifikacyjnym

Siatkówka
Tokio 2020: Polskie siatkarki poznały rywalki w turnieju kwalifikacyjnym
fot. Cyfrasport

Serbia, Portoryko i Tajlandia to rywalki polskich siatkarek w interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. Międzynarodowa federacja (FIVB) potwierdziła, że podopieczne Jacka Nawrockiego zastąpią w tej imprezie Kubanki.

Polscy siatkarze już wcześniej znali przeciwników w pierwszym etapie walki o udział w turnieju olimpijskim. Mistrzowie świata zmierzą się z Francją, Słowenią i Tunezją.

 

Polki w interkontynentalnym turnieju zajęły miejsce reprezentacji Kuby, która zrezygnowała z udziału. Kubanki w światowym rankingu plasują się jedno miejsce wyżej (25.) niż biało-czerwone. Podopieczne Nawrockiego nie będą miały jednak łatwego zadania, bowiem zdecydowanym grupy faworytem będą ubiegłoroczne mistrzynie świata - Serbki. Awans na igrzyska uzyskają tylko zwycięzcy.

 

Żeńskie turnieje rozegrane zostaną w dniach 2-4 sierpnia, a męskie - tydzień później. Gospodarze mają zostać ogłoszeni do końca stycznia. Jak poinformował rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej Janusz Uznański, Polska stara się o organizację zarówno męskich, jak i żeńskich zawodów.

 

Drugą szansą na uzyskanie przepustki olimpijskiej będą turnieje kontynentalne. W Europie odbędzie się on w styczniu 2020 roku, a wystąpi w nim siedem najlepszych reprezentacji z europejskiego rankingu, które nie uzyskały kwalifikacji w pierwszym podejściu plus gospodarz. Prawo startu w igrzyskach uzyskają tylko zwycięzcy.

 

W Tokio wystąpi po 12 reprezentacji męskich i żeńskich. Japonia jako gospodarz jest zwolniona z kwalifikacji.


Grupy interkontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych: kobiety grupa A: Serbia, Portoryko, Tajlandia, Polska grupa B: Chiny, Turcja, Niemcy, Czechy grupa C: USA, Argentyna, Bułgaria, Kazachstan grupa D: Brazylia, Dominikana, Kamerun, Azerbejdżan grupa E: Rosja, Korea Płd., Kanada, Meksyk grupa F: Holandia, Włochy, Belgia, Kenia mężczyźni grupa A: Brazylia, Egipt, Bułgaria, Portoryko grupa B: USA, Belgia, Holandia, Korea Płd. grupa C: Włochy, Serbia, Australia, Kamerun grupa D: Polska, Francja, Słowenia, Tunezja grupa E: Rosja, Iran, Kuba, Meksyk grupa F: Kanada, Argentyna, Finlandia, Chiny
A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze