Wenger kuszony przez reprezentację Kataru

Piłka nożna
Wenger kuszony przez reprezentację Kataru
fot. PAP

Francuski trener ciągle jest uznaną marką na rynku trenerów. Po odejściu z Arsenalu pozostaje bezrobotny, choć często słyszymy o zainteresowaniu jakiegoś podmiotu jego osobą. Według "France Football" o jego usługi zabiega reprezentacja Kataru.

Gospodarze mistrzostw świata w 2022 roku potrzebują silnego nazwiska na ławce trenerskiej tak mocno, jak dobrze wyszkolonych piłkarzy. Ci ostatnio potrafili osiągnąć kilka niezłych wyników jak pokonanie Szwajcarii i Ekwadoru czy też zremisowanie z Islandią. Do turnieju pozostało jeszcze sporo czasu, więc Katarczycy są w stanie zrobić progres.

 

Do tego będzie potrzebny trener. Według "France Football" ma nim być Arsene Wenger, choć na razie to bardziej marzenie gospodarzy mundialu. Francuz pozostaje bezrobotny od ponad pół roku, ale nie wyklucza powrotu do zawodu. Był już łączony z wieloma topowymi klubami, takmi jak Bayern Monachium czy Real Madryt.

 

Początkowo to nie Wenger zajmował miejsce na szczycie listy katarskich działaczy. Selekcjonerem miał zostać Leonardo Jardim, który jednak zdecydował się na przyjęcie propozycji z Chin.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie