ME siatkarek 2019: Znamy komplet uczestniczek

Siatkówka
ME siatkarek 2019: Znamy komplet uczestniczek
fot. Cyfrasport

W środę zostali wyłonieni ostatni uczestnicy mistrzostw Europy siatkarek, które na przełomie sierpnia i września tego roku rozegrane zostaną w Polsce, Turcji, na Węgrzech i Słowacji. Ostatnie przepustki wywalczyły Estonia, Rumunia, Szwajcaria i Słowenia.

Tegoroczne mistrzostwa Europy kobiet będą wyjątkowe. Po raz pierwszy do walki o medale staną aż 24 reprezentacje (podobnie jak w męskim turnieju), a rywalizacja toczyć się będzie w czterech krajach - w Polsce (faza grupowa, 1/8 finału i ćwierćfinały), Turcji (faza grupowa, 1/8 finału, ćwierćfinały, półfinały i finał), na Węgrzech i Słowacji (w tych krajach odbędzie się tylko faza grupowa).

 

Początek mistrzostw zaplanowano na 23 sierpnia, pojedynki o medale rozegrane zostaną 8 września w Stambule. Biało-czerwone swoje spotkania rozegrają w Łodzi.

 

Z udziału w kwalifikacjach zostali zwolnieni współorganizatorzy turnieju oraz osiem najlepszych drużyn z poprzednich mistrzostw. O pozostałe 12 miejsc walczyły 24 zespoły podzielone na sześć grup.

 

W środę rozegrano ostatnie mecze eliminacyjne. Jako ostatnie skład finalistów ME uzupełniły reprezentacje Estonii, Słowenii, Rumunii i Szwajcarii. Dla Estonii oraz Portugalii, która już wcześniej zapewniła sobie awans, będzie to historyczny występ w czempionacie Starego Kontynentu. Z kolei Finki zagrają w nim po raz pierwszy od 30 lat.

 

Niespodzianką jest brak w gronie uczestników reprezentacji Czech, która w ostatnich latach regularnie brała udział w mistrzostwach, gdy występowało w nich tylko 16 zespołów. Czeszki niespełna dwa lata temu w Azerbejdżanie zajęły 12. lokatę.

 

Losowanie grup odbędzie się 23 stycznia w Stambule.

 

Uczestnicy ME siatkarek: Polska, Węgry, Słowacja, Turcja, Serbia, Holandia, Azerbejdżan, Włochy, Rosja, Białoruś, Niemcy, Bułgaria, Belgia, Słowenia, Chorwacja, Szwajcaria, Grecja, Ukraina, Francja, Portugalia, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Rumunia.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze