ME w bobslejach i skeletonie: W Koenigssee wystartuje sześcioro Polaków

Zimowe
ME w bobslejach i skeletonie: W Koenigssee wystartuje sześcioro Polaków
fot. PAP

Sześcioro reprezentantów Polski weźmie udział w mistrzostwach Europy w bobslejach i skeletonie, które w weekend będzie gościła niemiecka miejscowość Koenigssee.

- Wystąpimy w bobslejowych dwójkach i czwórkach oraz w skeletonie kobiet. W konkurencji dwójek stawiamy przed zawodnikami zadanie, aby zajęli nie gorsze niż dwunaste miejsce. W czwórkach musimy ostudzić podobne nadzieje. Zawodnicy postarają się wejść do finału z udziałem dwudziestu najlepszych załóg - powiedział  sekretarz generalny Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu Kamil Skwarczyński.

 

W Koenigssee w czempionacie Europy i zawodach Pucharu Świata zadebiutuje skeletonistka Marta Orłowska, której zabrakło punktów rankingowych, aby wystąpić w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

 

Pilotem bobslejowej dwójki w imprezie w Koenigssee, będącej także zawodami Pucharu Świata, jest Mateusz Luty, który pojedzie z Krzysztofem Tylkowskim.

 

W czwórkach partnerami Lutego będą Arnold Zdebiak, Jakub Zakrzewski i Paweł Sarnecki.

 

Rywalizacja o medale w skeletonie odbędzie się 11 stycznia, natomiast w bobslejowych dwójkach dzień później. Medaliści w czwórkach wyłonieni zostaną w niedzielę.

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie