Męczarnie AS Monaco. Glik zmarnował jedenastkę w Pucharze Ligi Francuskiej

AS Monaco awansowało do ćwierćfinału Pucharu Ligi Francuskiej po zaciętym boju z Rennes. Po 90 minutach był bramkowy remis 1:1. W konkursie jedenastek lepsi okazali się piłkarze Thierry'ego Henry'ego, pomimo pudła, którego autorem był Kamil Glik.

Monaco, po skromnym zwycięstwie w Pucharze Francji z Canet Roussillon 1:0, stanęło przed szansą na awans w innych rozgrywkach. Do Księstwa przyjechała drużyna Rennes, który w bieżącym sezonie spisuje się o wiele lepiej od gospodarzy. Podopieczni Stephana Juliena zajmują ósmą pozycję w tabeli Ligue 1.

Goście otworzyli wynik spotkania. Po rzucie wolnym Hatem Ben Afra znalazł w polu karnym Benjamina Bourigeauda, który pokonał bramkarza Monaco. Wicemistrzowie Francji odpowiedzieli dopiero w drugiej połowie. Autorem wyrównującej bramki był Rony Lopes. Wynik nie zmienił się do końca spotkania, potrzebny był konkurs jedenastek.

W rzutach karnych lepiej wypadli gospodarze, choć tego wieczoru obydwie drużyny pudłowały na potęgę. Potrzebne było aż 11 serii, by wyłonić zwycięzcę meczu 1/8 finału. W zespole Monaco pudłowali Naldo, Youri Tielemans oraz Glik, jednak ostatecznie udało im się pokonać Rennes. W konkursie jedenastek wygrali wynikiem 8:7.

AS Monaco - Rennes 1:1 (0:1), k. 8:7
Bramki: Rony Lopes 55 - Bourigeaud 30