Słynny judoka wznowił karierę, ale... na jeden dzień

Sporty walki
Słynny judoka wznowił karierę, ale... na jeden dzień
fot. PAP/EPA

Słynny mongolski judoka Tsagaanbaatar Khashbaatar po trzech latach wznowił karierę, ale tylko na jeden dzień. W mistrzostwach kraju zdobył srebrny medal w wadze 90 kg. W przeszłości był mistrzem świata w kategorii 66 kg.

O zakończeniu sportowej przygody Khashbaatar poinformował latem 2015 roku po nieudanym występie w MŚ w Astanie, gdzie odpadł w eliminacjach wagi 66 kg. Wcześniej walczył także w kat. 60 kg i 73 kg, a zdarzały mu się również pojedyncze turnieje w 81 kg.

 

Po rozstaniu z judo w roli zawodnika, 34-letni dziś Khashbaatar dołączył do sztabu mongolskiej reprezentacji. Czuł się na tyle dobrze przygotowany, że postanowił wystąpić w piątej kategorii wagowej i powalczyć w 90 kg. Dopiero w finale przegrał z 22-letnim Munkhjargalem Erdenekhuu.

 

Największymi sukcesami Khashbaatara, zaliczanego do legend współczesnego judo, były złoty (2009) i brązowy (2010) krążek MŚ oraz trzecie miejsce w igrzyskach w Atenach (2004).

 

Podczas olimpijskich zawodów w Rio de Janeiro w 2016 roku jedyny medal dla Mongolii w judo wywalczyła Sumiya Dorjsuren - srebrny w wadze 57 kg.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie