Tajemnicze spotkanie w Brazylii. Powrót Neymara do Barcelony coraz bliżej?

Piłka nożna
Tajemnicze spotkanie w Brazylii. Powrót Neymara do Barcelony coraz bliżej?
fot. PAP

Nie milknie temat ewentualnego powrotu Neymara do Barcelony. Ojciec najdroższego piłkarza w historii spotkał się w Brazylii z przedstawicielami katalońskiego klubu, by przedyskutować sprawę zakupu zawodnika.

Praktycznie od czasu przejścia Neymara do PSG zaczęły pojawiać się informację, że chciałby on wrócić do stolicy Katalonii. W sierpniu 2017 roku paryżanie zapłacili za Brazylijczyka 222 miliony euro, co uczyniło go najdroższym zawodnikiem w historii.

Od tego czasu zagrał w barwach PSG 50 meczów, strzelił 45 goli i zaliczył 25 asyst. Jego zespół zdominował rozgrywki we Francji, ale dużo gorzej radzi sobie poza jej granicami. Głównym celem w ostatnich latach było wygranie Ligi Mistrzów. Jak na razie ta sztuka się nie udała.

Jak informuje Radio Catalunya podczas przerwy zimowej ojciec Neymara spotkał się z Andre Curym w Brazylii, by porozmawiać o powrocie 26-latka do Barcelony. Przedstawiciel "Blaugrany" odegrał dużą rolę przy wykupie Brazylijczyka z Santosu w 2013 roku.

Podczas spotkań obecny miał być również Pini Zahavi, jeden z największych agentów piłkarskich, który brał udział w przejściu Neymara do PSG. Jak na razie nie wiadomo, co konkretnie ustalono. Poza Barceloną, Brazylijczykiem od dłuższego czasu zainteresowany jest Real Madryt.

PSG na pewno będzie chciało zatrzymać swojego gwiazdora. Klub ma jednak problemy związane z finansowymi zasadami fair play. Bardzo możliwe, że sprzedaż Neymara będzie nieunikniona. Pytanie tylko, czy zdecyduje się on na powrót do Katalonii.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze