W Rakowie jak w kadrze. Ludzie Nawałki w Częstochowie

Piłka nożna
W Rakowie jak w kadrze. Ludzie Nawałki w Częstochowie
fot. Cyfrasport

Raków Częstochowa jest zdecydowanym liderem Fortuna 1 Ligi i głównym kandydatem do gry w Lotto Ekstraklasie w kolejnym sezonie. Aby tak się stało, klub spod Jasnej Góry chce rozwijać się na każdym polu. Z tego powodu pod Jasną Górą zaangażowano dwóch specjalistów, którzy pracowali w sztabie reprezentacji Polski dowodzonej przez Adama Nawałkę.

Na oficjalnej stronie Rakowa możemy przeczytać o zatrudnieniu Michała Garnysa, która będzie pełnił funkcję trenera przygotowania motorycznego. W przeszłości współpracował m.in. z Mamedem Khalidowem, Michałem Materlą, a także w takich klubach jak Podbeskidzie, Cracovia czy Politechnika Warszawska.

 

W latach 2015-2018 był konsultantem i członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski, w której zajmował się rejestracją i analizą obciążeń treningowych. Swoją bogatą wiedzę będzie chciał teraz przekazać piłkarzom Rakowa.

 

Drugim "człowiekiem Nawałki" w częstochowskim klubie jest Wojciech Herman, który przez ostatnie jedenaście lat był fizjoterapeutą w GKS-ie Katowice, a także znajdował się w sztabie kadry narodowej u obecnego trenera Lecha Poznań. Herman znalazł także uznanie w oczach nowego selekcjonera Jerzego Brzęczka, bowiem nadal znajduje się w sztabie szkoleniowym reprezentacji.

 

Lider Fortuna 1 Ligi rozpoczął niedawno przygotowania do rundy wiosennej. Pod koniec lutego Raków zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski z Legią Warszawa. Z nowymi ludźmi na pokładzie częstochowianom nie pozostaje nic innego jak zademonstrować reprezentacyjny poziom i przypieczętować awans do ekstraklasy.

 

 

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze