Radwańska Ambasadorką Dobrej Woli UNICEF

Tenis
Radwańska Ambasadorką Dobrej Woli UNICEF
fot. PAP

Po zakończeniu kariery Agnieszka Radwańska nie próżnuje. Wykorzystując swoje znane nazwisko postanowiła zrobić coś dobrego dla innych. Znakomita polska tenisistka dołączyła do grona takich gwiazd, jak Serena Williams, David Beckham czy Robert Lewandowski i została Ambasadorką Dobrej Woli UNICEF.

W ramach nowej funkcji Radwańska będzie wykorzystywać swoją rozpoznawalność do niesienia pomocy dzieciom w krajach rozwijających się.

 

- Możliwość pomagania innym jest jedną z najpiękniejszych nagród, jakie przyniosła mi moja sportowa kariera. Dlatego bardzo się cieszę, mogąc rozpocząć dziś współpracę z UNICEF Polska jako Ambasador Dobrej Woli. Jeżeli mogę w jakikolwiek sposób pomóc dzieciom, zwracając uwagę na ich problemy w różnych zakątkach świata, to cała moja praca i zdobyta rozpoznawalność nabiorą nowego, głębszego sensu - powiedziała.

 

- Serdecznie witamy Panią Agnieszkę w rodzinie UNICEF! Cieszymy się, że nowa Ambasador Dobrej Woli wesprze działania organizacji na rzecz najmłodszych na świecie. Mamy nadzieję, że wspólnie zaangażujemy szczególnie świat biznesu w pomaganie dzieciom - dodał Dyrektor Generalny UNICEF Polska Marek Krupiński.

 

Popularna "Isia" cieszy się ogromną sympatią wśród kibiców. Wielokrotnie wygrywała rankingi na ulubioną zawodniczkę kibiców. Była również doceniana za efektowne, nieszablonowe zagrania. Była już tenisistka była najwyżej w historii notowaną polską zawodniczką w rankingu WTA (2 miejsce). Kilka razy wygrywała turnieje WTA, dotarła do finału Wimbledonu 2012. Mimo zakończenia kariery wciąż pozostaje jedną z najbardziej znanych polskich sportowców na świecie.

 

UNICEF jest twórcą idei wspierania działań charytatywnych przez osobistości świata kultury i sportu. Jako pierwsza organizacja na świecie w latach 50. zaprosił sławne osoby do wspierania działań na rzecz dzieci. Ambasadorowie Dobrej Woli UNICEF wykorzystując swój talent i sławę mają walczyć o prawa najmłodszych i wspierąc misję UNICEF w zapewnieniu każdemu dziecku prawa do zdrowia, edukacji, równości i ochrony przed przemocą. Ambasadorowie Dobrej Woli zawsze działają pro‑bono.

 

Do grona Ambasadorów Dobrej Woli należą takie sławy, jak Serena Williams, Novak Djoković czy David Beckham. W Polsce Ambasadorami są Małgorzata Foremniak, Majka Jeżowska, Magdalena Różczka, Robert Korzeniowski, Robert Lewandowski, Łukasz Nowicki i Artur Żmijewski.

 

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie