Kolejne wzmocnienie Górnika. Umowa podpisana... na lotnisku

Piłka nożna
Kolejne wzmocnienie Górnika. Umowa podpisana... na lotnisku
fot. Twitter

Gruziński piłkarz Walerian Gwilia został wypożyczony ze szwajcarskiego FC Luzern do Górnika Zabrze. Kontrakt podpisano na lotnisku w Pyrzowicach, skąd w piątek po południu poleciał z Górnikiem na zgrupowanie na Cypr.

Reprezentant Gruzji jest drugim nowym zawodnikiem Górnika. Kilka godzin wcześniej kontrakt z przedostatnim zespołem ekstraklasy podpisał słowacki bramkarz Martin Chudy. O podpisaniu umowy poinformowano na Twitterze, zabrzański klub oznajmił: - Gwilia Górnikiem. Gruzin wsiadł do samolotu.

25-letni pomocnik ma również obywatelstwo ukraińskie. W przeszłości występował w Metaliście Charków i białoruskim BATE Borysów.

 

- Jest bardzo ambitnym piłkarzem, występował w dobrych klubach. Ostatnie pół roku nie było może takie, jak sam by chciał, bo grał trochę mniej po zmianie trenera. Przyszedł do nas, bo zależy mu na regularnej grze, także w reprezentacji Gruzji – rekomendował zawodnika koordynator pionu sportowego Górnika Artur Płatek.

 

Gruzin przyleciał do Polski ze Szwajcarii, podpisał na lotnisku półroczny kontrakt i poleciał z nowymi kolegami na obóz.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze