PlusLiga: GKS Katowice - Trefl Gdańsk. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: GKS Katowice - Trefl Gdańsk. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W meczu 15. kolejki PlusLigi GKS Katowice podejmie Trefl Gdańsk. Tym samym "Gdańskie Lwy" rozpoczną swoje zmagania w rundzie rewanżowej. Transmisja od godziny 20.30 w Polsacie Sport.

Bohaterowie piątkowego starcia to sąsiedzi w ligowej tabeli. Trefl i GKS zajmują kolejno siódme i ósme miejsce w PlusLidze z identycznym dorobkiem punktowym, jednak gdańszczanie rozegrali jeden mecz mniej. Do strefy gwarantującej udział w play-offach tracą sześć punktów. Starcie w katowickiej hali to jedno z tych o "sześć punktów" i z pewnością przybliży jedną z drużyn do czołowej szóstki.

Humoru w zespole Piotra Gruszki dopisują, dzięki dobrym rezultatom w ostatnim czasie. Katowiczanie w przerwie świąteczno-noworocznej rozegrali sparing z MKS-em Będzin (3:2) i zapowiadają wziąć rewanż za porażkę z początku sezonu. W inauguracyjnym starciu bieżących rozgrywek Trefl wygrał po tie-breaku.

Bilans rozegranych spotkań przemawia na korzyść GKS-u. Do tej pory drużyny mierzyły się pięciokrotnie, trzy razy lepsi byli katowiczanie. Podopieczni Andrea Anastasiego mogą zatem wyrównać rekord, jednak na obcym terenie może być to ciężkie zadanie.

Transmisja meczu GKS Katowice - Trefl Gdańsk od godziny 20.30 w Polsacie Sport.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze