Chińczycy pokonali w piątkowym meczu grupy C Filipiny 3:0. Na ławce trenerskiej pokonanego zespołu również zasiada znany szkoleniowiec - Szwed Sven-Goran Eriksson.

 

W innym spotkaniu tej grupy Korea Południowa - prowadzona z kolei przez byłego selekcjonera Portugalczyków Paulo Bento - wygrała z Kirgistanem 1:0. Po dwóch kolejkach ma sześć punktów, podobnie jak Chiny. Filipiny i Kirgistan pozostają z zerowym dorobkiem.

 

Dzień wcześniej jako pierwsza udział w 1/8 finału zapewniła sobie występująca w grupie B Jordania. W czwartkowym meczu pokonała Syrię 2:0 i po dwóch spotkaniach ma komplet punktów.

 

W piątek pierwsze zwycięstwo w tej grupie odniosła Australia. Broniąca tytułu drużyna, która kilka dni wcześniej sensacyjnie uległa Jordanii 0:1, tym razem nie miała problemów z Palestyną, wygrywając 3:0.

 

Turniej z udziałem 24 zespołów podzielonych na sześć grup potrwa do 1 lutego. Mecze rozgrywane są na ośmiu stadionach w czterech miastach - Abu Zabi, Dubaju, Al Ain i Szardży.

 

Awans do 1/8 finału wywalczą po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy plus cztery z najlepszym bilansem z trzecich lokat.

 

Cztery lata temu w finale Australia, będąca gospodarzem mistrzostw, pokonała po dogrywce Koreę Południową 2:1. Wówczas w imprezie brało udział 16 zespołów.