Asysta Grosickiego! Hull City nie do zatrzymania

Hull City wygrało szósty mecz z rzędu w Championship! Na własnym stadionie ograło Sheffield Wednesday 3:0. Kamil Grosicki zagrał całe spotkanie i miał asystę przy pierwszym trafieniu Jarroda Bowena.

Polski skrzydłowy od dłuższego czasu jest ważną postacią Hull City. "Tygrysy" wygrały ostatnie pięć spotkań i do strefy barażowej traciły coraz mniej punktów. Sobotnie starcie z Sheffield Wednesday miało być kolejnym krokiem w drodze ku górze tabeli.

Grosicki w poprzedniej kolejce strzelił dwa gole i zaliczył asystę, więc w kolejnym spotkaniu nie chciał być gorszy. W doliczonym czasie pierwszej połowy zaliczył asystę przy trafieniu Jarroda Bowena. Ten sam piłkarz na początku drugiej części zdobył drugą bramkę, wykorzystując rzut karny.

Wynik w 76. minucie ustalił Frazier Campbell. Wcześniej Polak mógł zapisać na koncie kolejną asystę, ale Jordy de Wijs nie zamienił na gola jego świetnego dośrodkowania z rzutu wolnego.

Grosicki ma w tym sezonie cztery gole i pięć asyst.

Hull City - Sheffield Wednesday 3:0 (1:0)

Bramki: Bowen 45+1, 52 (rz.k.), Campbell 76.