Gala Siatkarskie Plusy. Relacja na Polsatsport.pl

Siatkówka
Gala Siatkarskie Plusy. Relacja na Polsatsport.pl
fot. Cyfrasport

Sobota 12 stycznia 2019 roku to data, która przejdzie do historii polskiej siatkówki. Tego dnia odbędzie się uroczysta gala "Siatkarskie Plusy", w trakcie której uczcimy 90-lecie tej dyscypliny sportu w naszym kraju. Wśród uczestników nie zabraknie największych osobistości, które przez dekady stanowiły o sile Biało-Czerwonych, zarówno wśród mężczyzn oraz kobiet. Relacja z tego wyjątkowego wydarzenia od godz. 19 na Polsatsport.pl, a także w Polsacie Sport, a od 20.05 w Polsacie!

Wymienić jednych tchem wszystkie sukcesy polskich siatkarzy oraz siatkarek? To niemożliwe. Tylko w XXI wieku kibice nad Wisłą mogli cieszyć się z dwóch mistrzostw świata, wicemistrzostwa świata, mistrzostwa Europy oraz szeregu innych medali w wykonaniu panów oraz m.in. dwóch mistrzostw Europy wywalczonych przez "Złotka" Andrzeja Niemczyka.

 

A przecież era wielkich osiągnięć miała swój początek dużo wcześniej. Dwa brązowe medale olimpijskie zdobyły nasze siatkarki w 1964 roku oraz cztery lata później. Pamiętne mistrzostwo świata w Meksyku w 1974 roku oraz złoto olimpijskie dwa lata później zdobyte przez reprezentację Huberta Jerzego Wagnera zapoczątkowało sukcesy panów. 

 

Jeżeli dodamy do tego m.in. zwycięstwa na szczeblu młodzieżowym, a także dobre występy polskich klubów w europejskich pucharach, to śmiało należy stwierdzić, że siatkówka jest najbardziej "medalodajną" dyscypliną zespołową w naszym kraju. Choćby z tego powodu warto śledzić relację z gali "Siatkarskie Plusy". Podczas niej zostaną wręczone pierwsze pamiątkowe, złote medale, które otrzymają wybitni przedstawiciele tego sportu z okazji 90-lecia. 

 

To wyjątkowe wydarzenie uświetnią artystyczne występy takich wokalistów jak Ewa Farna, Sylwia Grzeszczak, Ewelina Lisowska, Igor Herbut, Filip Lato oraz chór Sound'n'Grace.

 

Relacja na żywo z gali "Siatkarskie Plusy" na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze