Mistrzostwa Europy w bobslejach rozgrywane są od 1929 roku, a najlepszym do tej pory wynikiem biało-czerwonych w tej imprezie było 9. miejsce osiągnięte kilka lat temu przez Dawida Kupczyka. Po zakończeniu kariery przez tego ostatniego, najlepszym polskim pilotem jest Mateusz Luty i to on od 12 stycznia 2019 roku dzierży rekordowy wynik, jeśli chodzi o Polaków w ME.

 

Luty, który jeździ w dwójce z Krzysztofem Tylkowskim, po pierwszym ślizgu mistrzostw w Konigssee, które były jednocześnie zawodami PŚ, zajmował szóste miejsce. W drugim przejeździe urodzony w Kowarach zawodnik pojechał równie dobrze i utrzymał tę lokatę. Jeśli chodzi o Puchar Świata, to Polaka wyprzedził jeszcze mistrz olimpijski Justin Kripps.

 

Kanadyjczyk zajął drugie miejsce, tuż za plecami Francesco Friedricha, który został po raz czwarty w karierze mistrzem Europy... i po raz czwarty wygrał zawody Pucharu Świata w tym sezonie. Podium PŚ uzupełnił Johannes Lochner, natomiast najlepszą trójkę mistrzostw Europy - Romain Heinrich, który sensacyjnie zrzucił z podium Nico Walthera.

 

W niedzielę 13 stycznia ME w Konigssee zakończą się rywalizacją bobslejowych czwórek.