Alpejski PŚ: Hirscher bezkonkurencyjny w Adelboden

Austriak Marcel Hirscher wygrał slalom alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskim Adelboden. Dzień wcześniej był najlepszy w slalomie gigancie i ma w dorobku już 67 pucharowych zwycięstw. Drugie miejsce zajął Francuz Clement Noel, a trzeci był Norweg Henrik Kristoffersen.

Na półmetku zawodów prowadził Austriak Marco Schwarz przed Kristoffersenem i Hirscherem. W drugim przejeździe zmierzający po ósmą z rzędu Kryształową Kulę 29-letni Austriak jak zwykle nie dał szans rywalom. Uzyskał zdecydowanie najlepszy czas i pewnie wygrał. Schwarz wypadł z trasy, a na drugie miejsce z piątego awansował 21-letni Noel. To pierwsze indywidualne podium w karierze 21-letniego Francuza.

Życiowy wynik w Adelboden uzyskał także Chorwat Elias Kolega, który z 21. miejsca awansował na szóste. Nigdy wcześniej nie był w "10" pucharowych zawodów.

Liderem klasyfikacji generalnej PŚ i tej konkurencji jest Hirscher. Polacy w Adelboden nie startowali.